| Code: | Kopitiam Cup & Saucer (Bunga Raya) |
| Desc: | Antique Design With Malaysia’s Bunga Raya Imprint. |
| Vibrant Color And More Lightweight | |
| Colour: | Off White |
| Best For: | Use for coffee or tea. Hot and cold drinks |
| Material: | Stoneware |
| Purpose: | Souvenir Gift and Restaurant Use |
| Volume: | 210 ml/ 7 oz |
| Care: | Microwave and Dishwasher Safe |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Colour | White |
| Material | Stoneware |
| Brand | MyMug Malaysia |
| Height | 7.2cm |
| Top Width | 7.3cm |
| Bottom Width | 4.5cm |
| Volume | 7oz (210ml) |
| Print Method | Screen Printed Kiln Fired for Permanent Prints |
| Lead Time | Sampling - 3 days/ Production - 7 days |