CP2023 Black Ceramic Mug
| Material: | Stoneware |
| Desc: | A perfect shape and size. Make tea time fun again with this black mug from MyMug. From logos to taglines and messages, there’s a style to match any quirky tablespace. Looks exclusive on any tabletop. |
| Colour: | Black |
| Volume: | 360 ml/12 oz |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Code: | CP2023 Black Ceramic Mug |
| Desc: | A perfect shape and size. Make tea time fun again with this black mug from MyMug. From logos to taglines and messages, there’s a style to match any quirky tablespace. Looks exclusive on any tabletop. |
| From logos to taglines and messages,enough space for all. | |
| Colour: | Black |
| Best For: | Company Annual Day Gift,Awareness Campaign, Save Soil Campaign |
| Material: | Stoneware |
| Purpose: | Golf Club Campaign,University Admission Campaign,Insurance Advertisement |
| Volume: | 360 ml/12 oz |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Colour | Black |
| Material | Stoneware |
| Brand | MyMug Malaysia |
| Height | 11cm |
| Top Width | 8.1cm |
| Bottom Width | 6cm |
| Volume | 12oz (360ml) |
| Print Method | Screen Printed Kiln Fired for Permanent Prints |
| Lead Time | Sampling - 3 days/ Production - 7 days |