ARABICA CUP AND SAUCER – 200ML
| Material: | Stoneware |
| Desc: | Traditional shape of coffee cup. Comes in 6 bright and trendy colours with fitting saucers. MyMug cups and saucers are great for enjoying espresso shots for you and your friends. Logos can be printed. |
| looks appealing and have white interior,comfortable and roomy handle | |
| Colour: | White/Red/Black/Beige/Black/Biege-Brown |
| Volume: | 230ml/ 8oz |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Code: | ARABICA CUP AND SAUCER – 200ML |
| Desc: | Traditional shape of coffee cup. Comes in 6 bright and trendy colours with fitting saucers. MyMug cups and saucers are great for enjoying espresso shots for you and your friends. Logos can be printed. |
| Colour: | White/Red/Black/Beige/Black/Biege-Brown |
| Best For: | Use for coffee or tea. Hot and cold drinks |
| Purpose: | Gift away to family friend |
| Volume: | 300 ml/200 ml/100ml |
| Care: | Microwave and Dishwasher Safe |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Colour | White/Red/Black/Beige/Black/Biege-Brown |
| Material | Stoneware |
| Brand | MyMug Malaysia |
| Height | 6cm |
| Top Width | 9cm |
| Bottom Width | 4.5cm |
| Volume | 200ml |
| Print Method | Screen Printed Kiln Fired for Permanent Prints |
| Lead Time | Sampling - 3 days/ Production - 7 days |