| Code: | Chinese Tea for One |
| Desc: | A Nested Teapot And Tea Cup In One |
| Tea Brew In The Pot With Lid; Once done lift Off The Cup And Pour. | |
| Colour: | White |
| Best For: | Use for traditional Chinese tea or any hot drinks |
| Material: | Porcelain |
| Purpose: | Father’s Day Gift |
| Volume: | 550ml/18 oz |
| Care: | Microwave and Dishwasher Safe |
| Brand: | MyMug Malaysia |
| Colour | White |
| Material | Ceramic |
| Brand | MyMug Malaysia |
| Height | 13.5cm |
| Top Width | 18cm |
| Bottom Width | 7cm |
| Volume | 18oz (550ml) |
| Print Method | Screen Printed Kiln Fired for Permanent Prints |
| Lead Time | Sampling - 3 days/ Production - 7 days |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
There are no reviews yet.